Grant Recipients

Alleman, Justin D. - Plaquemine F.D.
Armstrong, Jason R.- Franklin Par. D. #4
Bernard, Bobby A. - Brouillette F.D.
Bieber, Jessica M.- Richard VFD
Bird, Kristin R. - Bossier Par. F Dis #1
Blanchard, Rhea M. - Pierre Part VFD
Boatner, Blaine J. - Slaughter FD
Boudreaux, Kimberly A. - Little Caillou VFD
Boutte, Devin M. - Iberville VFD
Bourg, Erica L. - Little Caillou VFD
Bowser, Brittany A. - Slaughter FD
Brevelle, Blake J. - Brouillete VFD
Bridges, Timothy K. - Lisbon FD #6
Broussard, Seth J. - Centerville VFD
Brownlee, Rosa L. - Flatwoods VFD
Brownlee, Wesley K. - Flatwoods VFD
Carhon, Sarah E. - Jonesville VFD
Clark, Joseph K. - Husser VFD
Confair, Chelsea L. - Desoto F Dis #5
Cooper, Matthew W. - Caddo Par. F Dis #1
Couch, John G. - Welsh FD
Davis, Forrest J. - Benton FD
Dean, Joshua B. - District 8 FD
Delanoix, Michael P. - Oak Hill VFD
Denais, Justin M. - Broussard VFD
Fowler, Amy D. - Livingston FD Dis #7
Fox, Anthony M. - Husser VFD
Fuqua, Charles J. - Town of Woodworth
Gagneaux, Gregory A. - Bossier Par. F Dis #1
Gautreau, Jr., Timothy S. - Marrero Harvey F Co. #1
Genitty, Marvins - Praireville VFD
Gleason, Tressy G. - Livonia VFD
Guillot, Ethan J. - Mansura VFD
Hayes, Marshall A. - Desoto #3
Henry, Thomas J. - Milton VFD
Hesson, Darrick W. - Livingston FP Dis #4
Higginbotham, Luke - Church Pt. VFD
Hightower, Megan B. - Caddo FD Dis #4
Hippler, Joshua W. - Fire Dis 1 Ward 3&4
Hutto, Joseph R. - Hillsdale VFD
Joos Alan E., Gonzales - Fire & Rescue
Judice, Tyler J. - Judice VFD
Keller, III, Leon A. - Paulina-Grand Pt.
King, Charity L. - Oak Hill FD
King, Kristopher B. - Caddo Par. Fire Dist #5
Klingonsmith, William A - Shreveport FD Dis #5
Lacour, Christine B. - Mansura VFD
Lantier, Alexander L. - LeBleu Fire Dept
Lejeune, Marty - Addis VFD
Lindberg, Amanda W. - Fire Dist #1 Bossier
Lykins, Kevin P. - Harahan FD
Malagane , Blaine M. - Broussard VFD
Martinez, Patrick T. - Napoleonville VFD
McFarlain , Timothy S. - Church Pt. VFD
McMullen, Amy L., Caddo Par. Fire Dist #3
Mire, Lance P. - Baldwin VFD
Mott, Joacob N. - Alpine VFD
Mouton, Terrence M.- Breaux Bridge VF Co.
Naquin, Tess M. - Labadieville VFD
Parker, Courtney - Harvey VF Co #2
Piker, John - Slaughter FD
Relle III, Louis J. - Livingston Par. FD #2
Richard, Reginald J. - Crowley FD
Richmond, Romona B. - Start Fire Dept.
Robinson, Alissia D. - Rayeville FD
Robinson, James C. - Livingston Par. FD #4
Robinson , Lindsey C. - Caddo Par. F. Dis #4
Rogers, Gregory K.
Savoie, Baylen M - Slaughter FD
Schexnayder, David F. - N. Vacherie VFD
Scotch, John P. - Caddo Par. F. Dis #1
Scott, Trevin D. - N. Bienville FD
Shaffer, Jesse H. - Woodlawn FD
Simon, Brandon T. - Judice VFD
Soulet, Derek P.
St. Romain, Allen P. - Masura VFD
Summers, Anthony J. - Port Allen FD
Tomasino, Anthony - Praireville FD
Thompson, Camron S. - Slaughter FD
Tucker, Matthew W. - Minden FD
Tucker, Travis T. - N. Bienville FD
Ward, Ryder E. - Desoto F Dis #1
Walker, Craig A. - Richard VFD
Wedgeworth, Todd A. - Caddo Par. FD #1
Wells, Amber L. - Woodlawn FD
Wheat, Jeremy R. - Oakdale FD
White, Christopher K. - Caddo Par. FD #1
Wild III, Sam H. - Dist. #4 F
Williams, Lindsey M. - Desoto F Dis #8
Yancey, Karlee A. - Rapides Par. FD #11
Yancey, Reginald D. - Rapides Par. FD #11
Young, Caleb A. - Eunice FD